Aqua Fitness

To komfortowa forma ćwiczeń dla wszystkich, również dla tych, którzy nie potrafią pływać. Aqua-aerobik charakteryzuje się najniższym poziomem obciążenia stawów wśród wszystkich innych form aerobiku. Wykonywanie ćwiczeń w odciążeniu z oporem w wodzie powoduje, że aparat ruchu – mięśnie, stawy, kręgosłup są w wodzie wolne od całodziennego nacisku przez co ryzyko kontuzji jest minimalne.

Siła wyporu, powoduje pozorną utratę ciężaru ciała, co ułatwia wykonywanie ćwiczeń jednocześnie woda stawia duży opór, co korzystnie wpływa na zwiększenie siły i uelastycznienie mięśni.

Spośród wielu form aktywności fizycznej preferowanych przez osoby w wieku Seniora wyjątkową popularnością cieszą się różnorodne zajęcia w środowisku wodnym. Aktywność fizyczna w wodzie stanowi doskonały przykład połączenia przyjemności z wszechstronnym usprawnieniem własnego ciała, a zastosowanie wszelkiego rodzaju ćwiczeń fizycznych w wodzie może stać się swoistym panaceum na wszelkiego rodzaju dolegliwości i niedomagania w zaawansowanym wieku. Wodne środowisko umożliwia wykonywanie ćwiczeń, które bywają niemożliwe do wykonania na sali gimnastycznej.

Każdy wypełniając kartę zgłoszeniową oświadcza, że nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do zajęć w wodzie oraz  deklaruje zgodę na uczestnictwo w zajęciach w wodzie i akceptuje regulamin.